Thursday, September 11, 2014

The Best Deals at Food4Less: 9/10/14 - 9/16/14 ($1.19 Eggos, $1.49 Kellogg's Cereal, $0.99 Progresso & MORE!)





Asparagus, $1.69/lb WOW!
Gala, Fuji, Granny Smith, Red or Gold Delicious Apples, $0.99/lb WOW!
Cucumbers, $0.33 WOW!
Green Peppers, $0.50 WOW!
Cabbage, $0.50/lb
Hass Avocados, $1.29
Green Beans, $0.99/lb WOW!
Personal Watermelon, $2.39
Broccoli, $0.99 WOW!
Skittles or Starburst, $0.50
Pepsi, 7Up, Squirt, or Sierra Mist 2L, $0.89 when you buy 4 WOW!

Tyson Chicken Wings (Family Pack), $1.99/lb

Kroger 100% Apple Juice or Apple Cider 64oz, $1.69
Fritos or Cheetos, Frito Bean Diap, Doritos Dinamitas, $1.79
Mother's Bread, $1.69
Kroger Round Top or Sandwich Bread, $1.29
Riceland Long Grain Rice (20 lb), $7.99

Ragu Pasta Sauce, $1.69
Creamette Pasta, $0.89 WOW!
Oscar Mayer Lunchables, $1
Powerade, $0.69

Minute Maid Fruit Punch or Lemonade, $1.25
Kroger Medium Eggs (60 count), $4.99 WOW!
Edy's Ice Cream, $2.79 WOW!

Progesso Vegetable Classic Soups, $0.99
$1/4 Progresso Soup
http://enlnks.com/aff_c?offer_id=118&aff_id=3616" target="_blank">To find the coupon, sign in to your coupons.com account
http://enlnks.com/aff_c?offer_id=118&aff_id=3616" target="_blank">, click on "Your Profile," change your zip to "77477" (TX) and save your changes.  http://enlnks.com/aff_c?offer_id=118&aff_id=3616" target="_blank">CLICK HERE and look under ""FINAL COST: $0.74 each WOW!

Nabisco Oreo Cookies, $2.49
$0.75/2 Nabisco cookie or cracker items, 6.5 oz. +, SS 8/10
FINAL COST: $2.12 each

Kellogg's Cereal (Cocoa Krispies, Corn Pops, Froot Loops, Frosted Flakes, Jif Peanut Butter, or Apple Jacks), $1.99 (limit 4)
$1/3 Kellogg's Krave, Frosted Flakes, Apple Jacks, Froot Loops, Honey Smacks, Frosted Mini-Wheats Little Bites cereal, 8.7 oz. +, RP 9/07
$1/3 Kellogg's Froot Loops, Apple Jacks, Corn Pops, Honey Smacks, Frosted Mini Wheats Little Bites, Frosted Flakes or Krave cereal, 8.7 oz+ printable
$0.50/1 Kellogg's Jif cereal, 9.1 oz printable
$0.50/1 Cocoa Krispies  printable
$1 off 3 Kellogg's cereals, 8.7oz+, RP 8/03 (exp 09/14
FINAL COST: As low as $1.49 WOW!

Quaker Granola Bars, $1.69
-.55/1 Quaker Protein baked bars or instant oatmeal, RP 8/17 (if included in sale)
FINAL COST: $1.14  (if baked bars are included in sale)

Sara Lee Honey Turkey Breast - DELI, $4.99/lb
$1 off Sara Lee meat at the deli counter or pre-sliced meat, 1 lb+ printable
FINAL COST: $3.99 for 1 lb WOW!

Caress Bar Soap (6 pack), $4.99
$1 off Caress soap 6-bar +, or body wash 12 oz +, excl trial size, RP 8/24
FINAL COST: $3.99

Sun Burst Liquid Laundry Detergent (188 oz), $4.99
But 1 Sun, Get a FREE Clorox Bleach (55-64 oz)
FINAL COST: $4.99 for both!

Kellogg's Eggos Waffles, $1.69
$1/2 Kellogg's Eggo frozen, 5.3 oz +, RP 8/03
FINAL COST: $1.19 WOW!

Charmin Ultra 12 Double Rolls or Basic 16 Double Rolls Bath Tissue, $5.99
$0.50 off ONE Charmin Ultra Soft or Strong 4ct
$0.20/1 20/1 Charmin product, excl trial size, PG 8/31
FINAL COST: $5.49

Coffee-Mate Flavored Liquid Creamer 32oz, $2.49
$0.75/1 Nestle Coffee-Mate creamer (Facebook) printable
FINAL COST: $1.74 WOW!


 
To stay up to date on the latest Food4Less deals, 
---------------------------------------------------------------------------------------------------
-->



*This post may contain affiliate links...they are what helps to keep South Suburban Savings alive! However, I do my best to only post credible deals, and I participate in most of them myself. To see my full disclosure policy, CLICK HERE!




Gadgets By Spice Up Your Blog